Документальний фільм військово-патріотичної тематики "Остання висота" про загиблий взвод та військовий шлях засновника хортингу Едуарда Єрьоменка

Опис-анотація щодо використання фільму
"Остання висота"
на уроці Захист Вітчизни у загальноосвітніх навчальних закладах
Фільм знятий на київській кіностудії, 2010 р., рекомендується для показу на уроках Захист Вітчизни в українських загальноосвітніх школах з метою військово-патріотичного виховання старших школярів і допризовної молоді.
Час впровадження фільму на уроці:
Загальна тривалість фільму - 28.30 хв.
Розклад демонстрації фільму на уроці Захист Вітчизни
Вступне слово викладача Захисту Вітчизни - 2 хв.
Вітальне слово запрошеного ветерана, видатної особи - 4 хв.
Коментуюче слово педагога або запрошеного ветерана війни - 5 хв.
Демонстрація фільму - 28.30 хв.
Підсумкове слово викладача Захисту Вітчизни - 5 хв.
Загальний час демонстрації фільма в урочний час - 44.30 хв.
Короткий опис:
Документальний фільм "Остання висота" про службу в Афганістані засновника бойової системи хортинг Едуарда Єрьоменка
Повний опис:
Документальний фільм "Остання висота Едуарда Єрьоменка" київської телерадіокомпанії з рубрики "столичні історії" про саму бойову роту в Афганській війні гвардійську 80 окрему развідроту на прикладі долі засновника бойової системи хортинг Едуарда Єрьоменка.
Більше 20-ти років минуло з того часу, коли закінчилася афганська війна, і лише зараз стала поступово розкриватися і доходити до громадськості прихована грифом секретності справжня інформація про бойові дії, особливі військові операції і бойові підрозділи особливого призначення, що виконували в Афганістані особливі завдання командування.
Славний бойовий шлях 80-ої окремої розвідувальної роти 103-ої повітряно-десантної дивізії в Афганістані. Не випадково 80-у ОРР військові експерти СРСР вважали самою бойовою ротою радянських військ в Афганській війні. Кожному, хто служив в Афганістані, знайома абревіатура «80-а ОРР». Бійці окремої розвідроти 103-ї гвардійською ордена Кутузова 2-ого ступенюВітебської дивізії ПДВ першими увійшли до Афганістану в грудні 1979-го і останніми з нього вийшли — у лютому 1989-го, пліч-о-пліч з командувачем Обмеженим Контингентом радянських військ генералом Громовим. Бійці 80-ої ОРР виконували особливі завдання.
Доля героя, який був вибраний для створення фільму, одного з ветеранів розвідувального спецпідрозділу повітряно-десандних військ, особливо яскраво розкриває відношення простого воїна до самої війни і горя, яке вона приносить з собою в сім'ї загиблих солдатів, до подолання післявоєнного синдрому і особистого відношення до високих чоловічих якостей, військової відваги, честі і доблесті, але у тож же час вражаючій простоті і доступності в спілкуванні і побутовому житті. Сама назва фільму "Остання висота" символізує можливість людини підніматися на будь-які вершини, і якщо буде необхідно, то навіть в найважчі моменти війни, де на карту поставлене найдорожче - життя, з останніх сил уміти боротися за своє виживання. Фільм заставляє задуматися над справжнім сенсом і ціною даного людині життя.
У цьому фільмі засновник бойової системи хортинг Президент Всесвітньої Федерації Хортингу Едуард Анатолійович Єрьоменко і ветерани самої бойової роти в Афганістані 80 ОРР розповідають про свою службу, про виконання складних бойових завдань і особливих розвідувальних операцій. Проте наші герої вважають за краще згадувати не про подвиги, а про переживання, якіназавжди врізалися в душу. Їх погляди на війну – діаметрально протилежні. Для одного – це усвідомлений вибір, закликБатьківщини, для іншого – військовий обов'язок, випробування, для третього – тест на виживання, не героїка, а страх і приреченість. Головні дійові особи – кавалер ордену Червоної Зірки і медалі "За відвагу" Едуард Єрьоменко, ветеран війни в Афганістані, народився в Україні в м. Дніпродзержинську Дніпропетровської області, командир снайперського кулеметного розрахунку і Юрій Слинявчук, ветеран війни в Афганістані, а також військові експерти. Фінал фільму буде присвячений останнім часам перед прибуттям додому, адже вони теж були непростими, хоча, здавалося б, всі тяготи вже позаду. Фільм підготовлений спеціально до чергової дати виведення радянських військ, щоб нагадати всім нам сторінки загального минулого. 15 лютого 2011 року – 22-а річниця виведення військ з Афганістану. Привід пригадати події минулого, які так сильно вплинули на новітню російську історію. Фільм "Остання висота" про засновника однієї з найефективніших систем в світі бойових єдиноборств Хортинг, старшину у відставці, командира розрахунку "УТЕС" 80 ОРР Едуарда Єрьоменка, Афганістан, Кабул, 1986 - 1989 р.р. його службу у 5 взводі оптичної розвідки гв. ОРР-80, загиблому 15 вересня 1987 р. на бойовій операції у провінції Вардак, командир взводу - Олександр Рузін (загинув), командир відділення - Борис Мішин (загинув), перекладач - Джаруб Тураєв (загинув), замкомвзвода - Сергій Дегтярьов (загинув), командир відділення хімзахисту - Сергій Зімін (загинув) і решта, всього 15 чол. і лише провидіння врятувало головного героя від неминучої загибелі...
Теги:
Едуард Єрьоменко, Остання висота, 80 ОРР, Афганістан, Afghanistan, хортінг, horting, ПДВ, спецназ
Короткий опис англійською мовою:
Founder of the combat martial art Horting Eduard Yeremenko in Afghanistan War
Documental Film about Founder of horting international fighting sport (MMA-HORTING) and President of the World Horting Federation Eduard Yeremenko (Kyiv, Ukraine) in Afghanistan War
Word:
"Eduard Yeremenko" "Founder of horting" "Afghanistan War" "Documental Film" "80 ОRR"
--
Інформацію підготовлено: спеціаліст департаменту вищої освіти МОН України Кукушкін К.М.